Bankowość Marketing Zarządzanie

Finanse Ekonomia

Słownik ekonomiczny

Pojęcie Definicja Znaczenie zagadnień z ekonomii

Bankowość Marketing Zarządzanie

Analiza finansowa
Analiza marketingowa
Analiza rynku
Analiza strategiczna
Badania marketingowe
Bankowość
Biznes plan
Ekonometria
Ekonomia
Ekonomia matematyczna
Finanse międzynarodowe
Finanse przedsiębiorstwa
Finanse publiczne
Fundusze inwestycyjne
Geografia ekonomiczna
Handel zagraniczny
Historia gospodarcza
Historia myśli ekonomicznej
Integracja Europejska
Inwestycje
Kredyty
Logistyka
Makroekonomia
Marketing
Marketing międzynarodowy
Matematyka finansowa
Mikroekonomia
Plan marketingowy
Prawo cywilne
Prognozowanie i symulacje
Przedsiębiorczość
Psychologia
Public relations
Rachunkowość finansowa
Rachunkowość zarządcza
Reklama
Rynek kapitałowy
Socjologia
Statystyka
Ubezpieczenia
Zarządzanie
Zarządzanie jakością
Zarządzanie produkcją
Zarządzanie ryzykiem
Zarządzanie strategiczne
Zarządzanie zasobami ludzkimi

PolecamySwarovski i wystrój wnętrz


Swarovski i wystrój wnętrz - Firma D. Swarovski KG to założona została w 1895 roku przez Daniela Swarovskiego, a swoją główną siedzibę ma Austrii. Przedsiębiorstwo to znane jest przede wszystkim z produkcji pięknych kryształów. W ofercie znaleźć można zarówno kryształy bardziej ekskluzywne, z domieszką ołowiu (Strass Swarovski, Swarovski Elements), jak i bezołowiowe, które również mienią się jak diamenty (Spectra Swarovski).

Swarovski produkuje również optykę do lunet myśliwskich, figurki zwierząt z kryształu, różne akcesoria dekoracyjne, jak również szkła kontaktowe, cekiny oraz, co najważniejsze biżuterię.


Żyrandole kryształowe


Z wytwarzanych i szlifowanych przez Swarovskiego kryształów korzystają również firmy zewnętrzne, używając je do budowy swoich produktów lub tak jak czeska marka Elite Bohemia, która ozdabia kryształami piękne żyrandole kryształowe. Moda na kryształy nie kaprys chwili, on nie przemija, a to jest zdecydowanie ogromną siłą napędową firmy Swarovski. Myśliwi będą polować i szukać lunet do broni, biżuteria z kryształami będzie lśni jak ta z brylantami i podobać się kobietom, z kolei żyrandole kryształowe od wieków są modnym elementem wystroju stylowych pomieszczeń oraz hoteli, restauracji czy sal weselnych.


Kryształy jak element wystroju wnętrz


Tylko gust właściciela domu czy mieszkania decyduje czy stawia na klasyczne, stylowe wnętrza czy raczej te nowoczesne. Wbrew wyobrażeniom żyrandole kryształowe to nie tylko typowe, znane od wieków lampy w ramionami. To także nowoczesne wzory, które swoją niepowtarzalność i ekskluzywność podkreślają właśnie kryształami. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zasobności portfela. Lampe z oryginalnymi kryształami można kupić za 1 000 zł, chociaż dla bardziej wybrednych znajdą się też modele za 100 000 zł.


To właśnie żyrandole kryształowe jako pierwsze przychodzą nam na myśl kiedy pomyślimy o zakupie ekskluzywnego oświetlenia do naszego domu czy firmy.


Firma rodzinna


Obecnie przedsiębiorstwo Swarovski to grupa firm, której właścicielem jest 200 członków rodziny Swarovski. Większościowym udziałowcem jest prawnuk Daniela Swarovskiego - Gernot Langes-Swarovski, który skupia w swoim portfelu 17% udziałów spółki.


Handel detaliczny


Swarovski poza wytwarzaniem kryształów zajmuje się również sprzedażą detaliczną w swoich butikach. W Polsce jest ich jak do tej pory kilkanaście, choć niewiele z nich ma w ofercie pełny wachlarz produktów Swarovskiego.

Pobierz gotowe referaty, opracowania, wykłady:
2036Brak plików


Kolejny temat to Luksus w krysztale - lampy i żyrandole kryształowe:

Od 2010 roku, polscy konsumenci mają możliwość korzystania z pełnej gamy produktów Elite Bohemia, czeskiego producenta, który od 1996 roku specjalizuje się w tworzeniu kryształowych lamp zdobionych autentycznymi kryształami marki Preciosa. Te wyjątkowe lampy można nabyć zarówno w biurze polskiego dystrybutora w Gdańsku, jak i poprzez jego stronę internetową, gdzie... (...)