Bankowość Marketing Zarządzanie

Finanse Ekonomia

Słownik ekonomiczny

Pojęcie Definicja Znaczenie zagadnień z ekonomii

Bankowość Marketing Zarządzanie

Analiza finansowa
Analiza marketingowa
Analiza rynku
Analiza strategiczna
Badania marketingowe
Bankowość
Biznes plan
Ekonometria
Ekonomia
Ekonomia matematyczna
Finanse międzynarodowe
Finanse przedsiębiorstwa
Finanse publiczne
Fundusze inwestycyjne
Geografia ekonomiczna
Handel zagraniczny
Historia gospodarcza
Historia myśli ekonomicznej
Integracja Europejska
Inwestycje
Kredyty
Logistyka
Makroekonomia
Marketing
Marketing międzynarodowy
Matematyka finansowa
Mikroekonomia
Plan marketingowy
Prawo cywilne
Prognozowanie i symulacje
Przedsiębiorczość
Psychologia
Public relations
Rachunkowość finansowa
Rachunkowość zarządcza
Reklama
Rynek kapitałowy
Socjologia
Statystyka
Ubezpieczenia
Zarządzanie
Zarządzanie jakością
Zarządzanie produkcją
Zarządzanie ryzykiem
Zarządzanie strategiczne
Zarządzanie zasobami ludzkimi

Polecamy


zwierzeta-egzotyczne.eu

Pomogła Ci definicja? Daj nam PLUSA:


Burza mózgów - Brainstorming


Burza mózgów - Brainstorming - OSBORN 1965 r. Początkowo wszyscy myśleli, że technika nadawała się tylko do marketingu.

Składa się z 10 osób + lider (tylko on wie, jaki jest problem)

Założenia odnośnie tych osób:
40 % to specjaliści z dziedziny problemu, 20 % to specjaliści z dziedzin pokrewnych, 40 % to laicy (wśród nich mają być bardzo ładne kobiety, bo mężczyźni mają lepsze pomysły w towarzystwie pięknych kobiet), laicy to przede wszystkim studenci o niekonwencjonalnych zasadach, różnica wieku nie może być większa niż dwa lata, mogą to być tylko osoby do 30 roku życia, nie może być między nimi zależności służbowych, nie może być uznanych autorytetów, nie mogą to być osoby o dużej różnicy w kulturze osobistej, lider powinien być osobą, która potrafi zapanować nad grupą, szybko nawiązuje kontakty, nie stwarza dystansu. 48 godzin przed rozpoczęciem sesji powinno się wyjechać do uzdrowiska.

Przez dwa dni mamy się zapoznać, żeby potem w czasie sesji nie tracić czasu na obserwacje innych ludzi i zastanawianie się kim są. W pierwszym dniu można wypić alkohol. Trzeciego dnia odbywa się sesja, tylko między 10 – 11, nie może trwać dłużej niż 25 minut. Na śniadanie uczestnicy dostają tylko kromkę chleba i szklankę soku. Spotkanie odbywa się w kameralnym pomieszczeniu, jeżeli uczestnicy lubią ten sam rodzaj muzyki to może być ona w tle. Pomysły są nagrywane lub zapisywane na papierowej tablicy. Jeżeli chcemy coś powiedzieć to podnosimy rękę do góry, nie wolno się śmiać z cudzych pomysłów. Po burzy zostajemy w ośrodku jeszcze przez 48 godzin, bo w tym czasie człowiek jeszcze myśli o problemie.

Po 48 godzinach przyjeżdża komisja i ocenia te pomysły. Nie ma indywidualnej własności pomysłu, nikt się nie dowie kto dokładnie wymyślił projekt. Każdy uczestnik otrzymuje wynagrodzenie. Grupa może sobie wywalczyć procent od wdrożenia pomysłu (od innowacji). Za uczestnictwo w Stanach płaci się minimum 2000 $. Jeżeli rozwiązanie niezbyt się podoba to i tak zostaje wdrożone na pół roku, żeby nie urazić grupy.

Pobierz gotowe referaty, opracowania, wykłady:


Kolejny temat to Metoda 635 - Brainwriting:

Udział bierze 6 osób + przewodniczący, metoda jest powszechnie stosowana w życiu codziennym przy rozpoczęciu pracy. Osoby siadają przy okrągłym lub półokrągłym stole i dostają kartkę podzieloną na trzy kolumny. W każdej kolumnie, w ciągu pięciu minut mają zapisać po jednym pomyśle a następnie podać ją do sąsiada. Jeżeli nie... (...)